Vasile Bratu este noul presedinte al AJF Ialomita

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 19, 2018

Fostul arbitru de prima liga Vasile Bratu (foto) este noul presedinte al Asociatiei Judetene de Fotbal Ialomita. In urma alegerilor organizate sambata, 18 august, acesta l-a invins pe Rodel Aron, presedintele Comisiei de Disciplina si Competitii din cadrul AJF.

In varsta de 50 de ani, Vasile Bratu este de profesie economist, iar in ultimii 8 ani a condus Comisia Judeteana a Arbitrilor Ialomita. In acelasi timp este observator de arbitri la nivelul ligii secunde. 

“A venit momentul sa fac un pas in fata. Vreau sa devin presedintele Asociatiei Judetene de Fotbal Ialomita. Prin cariera mea sportiva si experienta profesionala am demonstrat ca pot oferi un mod profesionist de  conducere. Conducatorii cluburilor vor decide ceea ce isi doresc in continuare. M-as bucura sa aleaga programul meu, unul cu proiecte interesante si de actualitate.”, ne declara Vasile Bratu cu cateva zile inaintea alegerilor.

In perioada urmatoare ScoalaDeArbitri va va prezenta un interviu cu noul presedinte al AJF Ialomita, in care acesta ne va vorbi despre alegerea in noua functie si proiectele pe care urmeaza sa le implementeze in urmatorii patru ani.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!