Valentin Avram a oficiat la o semifinala de la EURO U19

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 24, 2019

Arbitrul asistent Valentin Avram (foto: frf/sportpictures.eu) a facut parte din brigada care a condus, asta-seara, semifinala Franta – Spania, de la Campionatul European sub 19 ani, din Armenia. Spaniolii au castigat cu 4-3, dupa loviturile de departajare. La sfarsitul timpului regulamentar de joc scorul a fost 0-0.

La centru s-a aflat Sergei Ivanov (Rusia), iar la cealalta linie Dawid Golis (Polonia). Al patrulea oficial a fost Filip Glova (Slovacia). Olandezul Jaap Uilenberg a fost observator de arbitri, iar slovacul Richard Havrilla observator de joc.

Valentin Avram a mai oficiat la trei meciuri la acest turneu final: Cehia – Franta 0-3, Armenia – Italia 0-4 si Spania – Italia 2-1.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!