Un englez va arbitra Saint-Etienne – ASA Tg. Mures, in Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 02, 2015

Craig Pawson_Anglia_premierleague.com_300x289Returul dintre Saint-Etienne si ASA Tg. Mures va fi condus de englezul Craig Pawson (foto: premierleague.com), un arbitru in varsta de 36 de ani. Intrat pe lista FIFA la inceputul lui 2015, acesta a fost inclus in “Second Category”, a treia grupa valorica a arbitrilor europeni. In Premier League a debutat in 2013, la partida Swansea City – Newcastle United. Evenimentul s-a produs pe 2 martie, chiar de ziua sa de nastere. In cele 32 de jocuri conduse pana acum, in prima liga engleza, a acordat 7 cartonase rosii si 102 galbene.

Michael Mullarkey, Michael Salisbury (asistenti), Robert Madley (rezerva), Leslie Irvine (observator arbitri; Irlanda de Nord) si Eamon Naughton (delegat UEFA; Irlanda) sunt ceilalti oficiali ai jocului.

Partida din mansa secunda a turului trei preliminar al Europa League va avea loc joi, 6 august 2015, pe stadionul Geoffroy-Guichard, din Saint-Etienne. Ora de start este 20:00 (21:00, in Romania).

In prima mansa scorul a fost 3-0 pentru francezi.

 

Vezi si:

Brigada din Ungaria la Partizan – Steaua, in Champions League

Arbitri olandezi la ASA Targu Mures – Saint-Etienne / Tur 3 preliminar, UEL

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!