U-19, Euro 2016: Petrescu la Italia – Portugalia, Vassaras la Olanda – Franta

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 16, 2016

sigla_UEFA-U19_Germania2016Dupa Franta – Anglia (scor: 1-2), Radu Petrescu a fost delegat sa conduca un alt joc de la Campionatul European de juniori sub 19 ani. Este vorba despre Italia – Portugalia, care se va desfasura maine, la Stuttgart, de la ora 20:30. In etapa a doua a turneului final, arbitrul roman a fost al patrulea oficial la partida Germania – Portugalia (scor: 3-4).

Prezent si el la turneul din Germania, Kyros Vassaras va fi observator de arbitri la jocul Olanda – Franta, care se va disputa luni, la Aalen, de la ora 13:00. In primele doua etape din faza grupelor, presedintele CCA a oficiat la partidele: Germania – Italia (scor: 0-1) si Olanda – Anglia (scor: 1-2).

UEFA U-19 Euro 2016 – Etapa 3

17 Iulie 2016, 20:30, Grupa A

Italia – Portugalia
Arbitru: Radu Marian Petrescu (Romania)
Arbitru Asistent 1: Douglas Ross (Scotia)
Arbitru Asistent 2: Birkir Sigurdarsson (Islanda)
Al Patrulea Oficial: Alan Mario Sant (Malta)
Observator Arbitri: Terje Hauge (Norvegia)
Delegat UEFA: Paul Lyon (Gibraltar)

18 Iulie 2016, 13:00, Grupa B

Olanda – Franta
Arbitru: Bart Vertenten (Belgia)
Arbitru Asistent 1: Geir Oskar Isaksen (Norvegia)
Arbitru Asistent 2: Igor Demeshko (Rusia)
Al Patrulea Oficial: Alejandro Hernández Hernández (Spania)
Observator Arbitri: Kyros Vassaras (Grecia)
Delegat UEFA: Armen Minasyan (Armenia)

Vezi si:

U-19, Euro 2016: Kyros Vassaras a debutat astazi, Radu Petrescu arbitreaza maine

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!