Tur de forta pentru Cristina Bujor. Chemata de urgenta la turneul U-19, a arbitrat si o repriza din Belgia-Ucraina

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuapr. 06, 2014

Cristina Bujor_albastruCristina Bujor Trandafir (foto) a fost nevoita sa faca un adevarat tur de forta in acest final de saptamana. Dupa ce vineri a oficiat la Sotanga, sambata dimineata a decolat catre Belgia, chemata de urgenta de catre UEFA, pentru a participa la turneul de junioare despre care v-am vorbit intr-un material precedent (vezi aici). Aceasta delegare a venit in urma accidentarii plonezei Justyna Zajac, desemnata initial.

Asadar, vineri, de la ora 17:00, a condus partida de Liga 3 dintre FCM Targoviste si FCM Campina  (scor: 0-3), pentru ca sambata sa oficieze la Belgia – Ucraina (scor: 3-1). Mai mult, desi la acest joc a fost desemnata ca al patrulea oficial, a fost nevoita sa conduca la centru repriza a doua, dupa accidentarea frantuzoaicei Florence Guillemin. A preluat fluierul in minutul 48, la scorul de 1-1, pe parcursul jocului aratand doua cartonase galbene, cate unul fiecarei echipe, dar si 5 minute de prelungire. In final, gazdele s-au impus cu 3-1. Urmatoarele meciuri ale Cristinei sunt Cehia – Belgia (luni, 7 aprilie) si Ucraina – Cehia (joi, 10 aprilie), observator fiind Uno Tutk, din Estonia. Vezi detalii aici.

Interesant este ca la primul joc, observator pentru arbitri a fost romanul Nicolae Grigorescu, prezent si el la acest turneu. De partea organizatorica s-a ocupat italianca Scilla Gennaro, delegat UEFA.

Pentru Cristina Bujor, aceasta este a doua prezenta in Belgia, dupa primul sau miniturneu ca arbitru FIFA. Daca atunci jocurile s-au disputat la Gent, acum sunt programate la Bruxelles.

Vezi si:

Cristina Bujor arbitreaza in Belgia, la un turneu de junioare – U19

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!