Tori Penso, prima femeie care va arbitra in Major League Soccer, dupa 20 de ani

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 24, 2020

In aceasta noapte, Tori Penso (foto: weatherhead.case.edu) va deveni prima femeie care conduce un joc in Major League Soccer, dupa 20 de ani. Ea va arbitra partida dintre Nashville si DC United, care se va disputa pe „Nissan Stadium”, de la ora locala 8:30 PM (4.30 in Romania).

In acelasi timp, ea va deveni a 4-a femeie care conduce un joc in MLS, dupa Nancy Lay (1998), Kari Seitz (1999) si Sandra Hunt (2000).

Nashville vs DC United
Nissan Stadium (8:30 PM)
ARB: Tori Penso
As1: Logan Brown
As2: Jeremy Hanson
R: Robert Sibiga
VAR: Alan Kelly

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!