Top 5 all-time: arbitrii cu cele mai multe jocuri in Liga 1

Postat de Ionut BorcanNici un comentariumai 01, 2014

Top5Arb-jocuri-L1_Tudor.Balaj.Corpodean.Rainea.Porumboiu

Asa cum v-am anuntat deja, etapa trecuta Alexandru Tudor a devenit primul arbitru roman care a atins borna 300 de meciuri in Liga 1. Cu aceasta ocazie, Comisia de Statistica si Istorie a FRF a publicat un top al primilor 5 arbitri dupa numarul de jocuri conduse in Liga 1. Daca pe primele doua locuri se afla arbitri in activitate, pe urmatoarele se claseaza trei fosti cavaleri ai fluierului. Toti purtatori ai ecusonului FIFA.

 

Iată cum arata topul 5 all-time:

 

1. Alexandru Tudor 300 meciuri;

2. Cristian Balaj 277;

3. Sorin Corpodean 268;

4. Nicolae Rainea 267;

5. Adrian Porumboiu 239.

 

Vedeti aici statistica etapei a 29-a.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!