Situatia delegarilor din primele 19 etape ale Ligii 1 / Tudor si Sovre, cele mai multe jocuri

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuian. 14, 2014

tudor.sovre.hategan.kovacs_uefa_600x302

Federatia Romana de Fotbal a publicat cifrele primelor 19 etape ale campionatului Ligii I, in care s-au disputat 169 de jocuri. Doua partide au fost reprogramate, urmand a se desfasura anul acesta. In privinta arbitrajului, statistica arata ca au oficiat 26 de centrali si 39 de asistenti. Doi dintre ei au fost debutanti la acest nivel: Iulian Calin (arbitru) si Ionel Valentin Dumitru (asistent). Printre cei delegati s-a aflat si o femeie – Petruta Iugulescu (asistent).

 

Iata cum arata statistica FRF:

 

Arbitri

15 meciuri – Alexandru Tudor (Bucureşti); 14 – István Kovács (Carei); 13 – Marius Avram (Bucureşti), Cristian Balaj (Baia Mare), Ovidiu Haţegan (Arad);10 – Sebastian Colţescu (Craiova), George Rădulescu (Bucureşti); 9 – Radu Petrescu (Bucureşti); 8 – Adrian Cojocaru (Galaţi); 7 – Robert Dumitru (Braşov); 6 – Marcel Bîrsan (Bucureşti), Marius Bocăneală (Galaţi), Adrian Comănescu, Teodor Crăciunescu (ambii Râmnicu Vâlcea), George Găman (Craiova), Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); 5 – Iulian Dima (Bucureşti), Cătălin Popa (Piteşti); 3 – Iulian Călin (Ştefăneşti); 2 – Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); 1 – Andrei Chivulete, Florin Miron (ambii, Bucureşti), Dan Dreve, Horaţiu Feşnic (ambii Cluj), Florin Marcu (Oradea), Paul Unimătan (Zalău)

 

Asistenţi

16 meciuri – Octavian Şovre (Oradea); 15 – Miklós Nagy (Cluj); 14 – Valentin Avram, Mircea Orbuleţ (ambii Bucureşti), Cristian Nica (Ploieşti), Sebastian Gheorghe (Suceava), Aurel Oniţă (Constanţa); 13 – Vasile Marinescu (Bucureşti), Marius Nicoară (Băile Herculane); 12 – Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ) și Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu (ambii Bucureşti); 10 – Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Dănuţ Mitruţi (Craiova); 9 – Alexandru Cerei (Cluj) și Marius Marchidanu (Brăila); 8 – Daniel Hulubei (Vaslui), Dragoş Iliescu (Craiova), George Neacşu (Câmpulung Muscel), Iulian Radu, Eduard Ungureanu, Bogdan Velicu (toţi Bucureşti), Sebastian Stoianov (Constanţa); 7 – Ciprian Danşa (Oradea); 6 – Andrei Constantinescu (Bucureşti), Stelian Slabu (Braşov), Gabriel Stroe (Piteşti); 5 – Gabriel Bârjac (Zalău); 4 – Vlad Bîrleanu (Bucureşti), Imre Bucsi (Sfântu Gheorghe), Petruţa Iugulescu (Târgovişte), Adrian Popescu (Craiova), Geró Szabó (Cluj); 3 – Daniel Ciocănea (Sibiu), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea), Iulius Timar (Marghita); 1 – Ionel Dumitru (Gherghiţa), Petru Gaşpar (Timişoara)

 

Iulian Călin şi Ionel Dumitru au fost debutanţi.

 

Vedeti aici cifrele primelor 19 etape ale campionatului Ligii I, conform Comisiei de Statistică si Istorie a FRF.

 

Vezi si:

Fotbalistii au votat cel mai bun arbitru din 2013 / Gala premiilor AFAN

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!