Seminarul de iarna pentru instructorii de arbitri din cadrul comisiilor judetene

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 07, 2018

Marti, la Cheile Gradistei – Fundata, a debutat seminarul de iarna organizat de CCA pentru instructorii din cadrul fiecarei comisii judetene de arbitri. Initial, acesta trebuia sa aiba loc in perioada 28.02 – 01.03.2018, dar a fost amanat din cauza vremii nefavorabile. Urmare a modificarii datei de desfasurare, Kyros Vassaras, venit saptamana trecuta in Romania pentru acest curs, nu a mai putut participa. Motivul: presedintele CCA a fost delegat ca observator de arbitri la meciul de ieri dintre PSG si Real Madrid, din oprimile Ligii Campionilor.

La seminar au fost invitati doar instructorii care nu sunt arbitri sau observatori (activi) la ligile 1 si 2. Acestia au luat parte la mai multe teme, pe care ei trebuie sa le prezinte arbitrilor din cadrul comisiilor judetene. Printre altele, s-a discutat despre: jucarea mingii cu mana, ofsaid, atacuri, plasament, colaborare sau DOGSO.  Temele au fost prezentate de catre vicepresedintele CCA, Alexandru Deaconu, si de managerul de dezvoltare a arbitrajului – Augustus Constantin.

Seminarul se va incheia astazi, la ora 14, cand va debuta cursul pentru observatorii de arbitri din Liga 3.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!