Schimbare de joc pentru Cristina Bujor. Va conduce derby-ul grupei

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuapr. 09, 2014

Belgia-Germania_sigle-U19

Delegata initial la meciul Ucraina – Cehia, in ultima zi a turneului de junioare sub 19 ani, din Belgia, Cristina Bujor Trandafir va conduce derby-ul dintre tara gazda si Germania. Partida este foarte importanta, avand in vedere faptul ca va decide echipa calificata la turneul final al Campionatului European, programat anul acesta in Norvegia (15-27 iulie). Practic, este finala grupei. Ceea ce inseamna ca prestatiile Cristinei la jocurile precedente au fost apreciate de catre comisia UEFA. Va reamintesc ca ea a condus repriza secunda dintre Belgia si Ucraina (scor: 3-1), precum si jocul Cehia – Belgia (scor: 1-2), la acesta din urma aratand 5 cartonase galbene (4-1).

Ajutoarele romancei vor fi: Katarzyna Wasiak (POL), Aurélie Efe (FRA) si rezerva Cansu Kanca (TUR). Estonianul Uno Tutk va fi observator pentru arbitri, iar italianca Scilla Gennaro delegat UEFA. 

Belgia – Germania se va disputa maine, 10 aprilie, de la ora 12:00, pe stadionul Roi Baudouin, din Bruxelles.

La celalalt joc al grupei, Ucraina – Cehia, romanul Nicolae Grigorescu va indeplini atat rolul observatorului pentru arbitri cat si pe cel al delegatului UEFA. La centru se va afla Dilek Koçbay (TUR), iar la liniile de margine Ella De Vries (BEL) si Maria Etienne  (BEL). Rezerva va fi Lois Otte (BEL).

Belgia_clasament U19_et 2 

Vezi si:

Cristina Bujor arbitreaza in Belgia, la un turneu de junioare – U19

Tur de forta pentru Cristina Bujor. Chemata de urgenta la turneul U 19, a arbitrat si o repriza din Belgia-Ucraina

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!