Romanul Cristi Lixandru, in brigada care va oficia la Barcelona-Malaga

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuian. 22, 2014

Cristi-Lixandru_VelascoCarballo_Valencia-Osasuna_01.12.13_1_596x361

Dupa Valencia-Osasuna, romanul Cristian Lixandru a fost delegat iar la un joc din Primera Division. El va face parte din brigada partidei Barcelona – Malaga, programata duminica, in etapa cu numarul 21 a campionatului spaniol. Arbitru va fi Carlos Clos Gomez (41 ani), aflat pe lista FIFA din 2009, in timp ce Cristi va indeplini rolul celui de-al patrulea oficial.

Dupa 20 de etape, Barcelona se afla pe primul loc in clasament, la egalitate cu Atletico Madrid si la un punct in fata Realului.

Jocul de pe Camp Nou (Barcelona) va incepe la ora 22:00 (21:00 – locala) si va putea fi urmarit, in direct, pe DigiSport 1.

Nascut pe 5 august 1980, la Petrosani, Cristian Lixandru a oficiat in Romania pana la nivelul Ligii a 4-a. In Spania a ajuns in 2003, iar dupa 3 ani a inceput din nou sa arbitreze. In 2010 a promovat in Secunda B, fiind singurul strain din primele 3 ligi spaniole. Stabilit in Zaragoza, capitala comunitatii autonome Aragon, este casatorit si are o fetita.

 

Vezi si:

FOTO: Romanul Cristi Lixandru, alaturi de cel mai bun arbitru spaniol, la Valencia-Osasuna

Un arbitru roman va oficia maine la un joc din Primera Division

Un roman a arbitrat jocul caritabil pentru Fernando Caceres, fost castigator al Cupei Cupelor / GALERIE FOTO-VIDEO

SPECIAL: Cristian Lixandru povesteste cum este sa arbitrezi in tara campionilor mondiali: “Nimeni nu pune la indoiala onestitatea arbitrilor!” (I)
Cristi Lixandru povesteste cum este sa arbitrezi in tara campionilor mondiali (II)
Cristian Lixandru, dupa meciul Betis – Barcelona (3-1): „A fost o atmosfera extraordinara”

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!