Record de jocuri in Europa League, stabilit de un arbitru roman

Postat de Ionut Borcan2 Comentariimart. 07, 2013
Cristian Nica

Cristian Nica


Romanul Cristian Nica va stabili asta-seara un nou record pentru Europa League. El va deveni arbitrul cu cele mai multe jocuri oficiate in actualul sezon al competitiei organizate de catre UEFA, conform site-ului footballrefereeing.

VfB Stuttgart – Lazio Roma inseamna cea de-a saptea delegare pentru asistentul ploiestean, aflat in ultimul an de cariera. Nascut pe 13 august 1968, Cristian Nica va fi nevoit sa renunte la activitate la finalul lui 2013, motivul fiind  limita de varsta, care in arbitraj este de 45 de ani.

Partida de pe “VfB Arena”, din Stuttgart, va incepe la ora 20:00 (ora Romaniei) si va putea fi urmarita in direct pe DigiSport 3.

VfB Stuttgart – Lazio Roma, Ora 20:00, DigiSport 3

VfB Arena, Stuttgart, Germania

Arbitru: Alexandru Tudor (ROU)
Arbitru Asistent 1: Cristian Nica (ROU)
Arbitru Asistent 2: Aurel Onita (ROU)
Arbitru Aditional 1: Pavel Cristian Balaj (ROU)
Arbitru Aditional 2: Radu Marian Petrescu (ROU)
Rezerva: Octavian Sovre (ROU)
Observator-arbitri: Raymond Ellingham (WAL)
Observator-joc: Eggert Magnusson (ISL)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!