Radu Petrescu va arbitra o semifinala la Euro 2016 – Under 19

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 20, 2016

Petrescu Radu_Astra 2011_600x232

Urmare a prestatiilor avute in primele doua jocuri, Radu Petrescu (foto) a fost desemnat de UEFA sa conduca una dintre semifinalele Campionatului European de juniori sub 19 ani. Este vorba de partida Portugalia – Franta, programata joi, 21 iulie 2016, la Mannheim. Ora de start va fi 18:00 (ora Romaniei). Cealalta semifinala a fost incredintata lui Roi Reinshreiber, din Israel.

Franta – Anglia (scor: 1-2) si Italia – Portugalia (scor: 1-1) sunt jocurile conduse de arbitrul roman la turneul final din Germania. La partida Germania – Portugalia (scor: 3-4) a indeplinit rolul celui de-al patrulea oficial. Toate cele trei meciuri s-au disputat in faza grupelor.

La acest turneu au fost prezente opt echipe, impartite in doua grupe. Primele doua clasate din fiecare grupa au mers direct in semifinale.

21 Iulie 2016

Anglia – Italia, Ora 13:00, Mannheim

Arbitru: Roi Reinshreiber (Israel)

Arbitru Asistent 1: Douglas Ross (Scotia)

Arbitru Asistent 2: Igor Demeshko (Rusia)

Al Patrulea Oficial: Bart Vertenten (Belgia)

Observator Arbitri: Terje Hauge (Norvegia)

Delegat UEFA: Rudolf Zavrl (Slovenia)

 

Portugalia – Franta, Ora 18:00, Mannheim

Arbitru: Radu Petrescu (Romania)

Arbitru Asistent 1: Milovan Djukić (Muntenegru)

Arbitru Asistent 2: Ridiger Çokaj (Albania)

Al Patrulea Oficial: Anatolii Zhabchenko (Ucraina)

Observator Arbitri: Matteo Simone Trefoloni (Italia)

Delegat UEFA: Armen Minasyan (Armenia)

Vezi si:

U-19, Euro 2016: Kyros Vassaras a debutat astazi, Radu Petrescu arbitreaza maine

U-19, Euro 2016: Petrescu la Italia – Portugalia, Vassaras la Olanda – Franta

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!