Radu Petrescu, delegat la un joc din Europa League – Turul 3 preliminar

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 30, 2016

Petrescu Radu_Astra 2011_600x232

Dupa participarea la EURO 2016 – Under 19, unde a condus una dintre semifinale, Radu Petrescu (foto) a fost delegat de UEFA la un joc din turul 3 preliminar al Europa League: Slovan Liberec (Cehia) – Admira Wacker Mödling (Austria). Partida, contand pentru mansa secunda, se va disputa la Liberec, joi, 4 august 2016, de la ora 19:00 (ora Romaniei). Arbitri asistenti vor fi Adrian Ghinguleac si Mircea Grigoriu, in timp ce Marcel Birsan va indeplini rolul celui de-al patrulea oficial. Observator de arbitri a fost desemnat galezul Rodger Gifford, iar observator de joc scotianul Anton Fagan.

In tur, scorul a fost 2-1 pentru Slovan.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!