Promovari si retrogradari la nivelul arbitrilor internationali europeni. Doua nume noi in Elita

Postat de Ionut BorcanNici un comentariudec. 14, 2014

Asa cum procedeaza la fiecare 6 luni, UEFA a facut o serie de promovari si retrogradari la nivelul arbitrilor internationali. Dupa cum ati putut afla dintr-un alt material publicat pe site-ul nostru, printre cei promovati s-a aflat si un roman, Sebastian Coltescu, el facand pasul din “Third Category” in “Second Category”.

Deniz Aytekin_GER_uefa_600x357 

Iata care sunt modificarile, conform Refereeing World: 

Promovati din “First Category” in “Elite”: Deniz Aytekin (GER; foto: uefa.com), Antonio Mateu Lahoz (ESP).

Retrasi din “Elite” (si din activitate): Olegario Benquerenca (POR), Stephane Lannoy (FRA), Wolfgang Stark (GER), Howard Webb (ENG).

Promovati din “Second Category” in “First Category”: Tamas Bognar (HUN), Christian Dingert (GER), Oliver Drachta (AUT), Javier Estrada Fernandez (ESP), Clayton Pisani (MLT), Artur Soares Dias (POR), Anthony Taylor (ENG), Tobias Welz (GER).

Retrogradat din “First Category” in “Second Category”:Antony Gautier (FRA).        

Eliminati de pe lista FIFA (First Category): Fyrat Aydinus (TUR), Bulent Yildirim (TUR).

Promovati din “Third Category” in “Second Category”: Anatoliy Abdula (UKR), Alexandre Boucaut (BEL), Sebastian Coltescu (ROU), Svein-Erik Edvartsen (NOR), Andreas Ekberg (SWE), Orel Grinfeeld (ISR), Sergey Ivanov (RUS), Mete Kalkavan (TUR), Jonathan Lardot (BEL), Christos Nicolaides (CYP), Alan Sant (MLT), Andris Treimanis (LVA).

Retrogradati din “Second Category” in “Third Category”: Oleksandr Derdo (UKR), Mihaly Fabian (HUN).

De asemenea, UEFA a inclus in “Second Category” 4 dintre cei 29 de noi arbitri care vor primi ecusonul FIFA la inceputul lui 2015 (vezi aici).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!