Primul joc pentru Cristian Balaj in noul sezon al cupelor europene

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 01, 2015

Cristian Balaj_600x273

UPDATE: Delegat initial la jocul din Liechtenstein, Cristian Balaj a fost inlocuit cu Istvan Kovacs. Si observatorul de arbitri, grecul Christoforos Zografos, a fost schimbat. El face rocada cu belgianul Marcel Vanelshocht si va merge la Vitoria (Portugalia) – Altach (Austria).

Baimareanul Cristian Balaj (foto) a fost delegat de UEFA sa conduca un joc in mansa secunda din turul trei preliminar al Europa League. Partida se va disputa la Vaduz, capitala principatului Liechtenstein, intre echipa locala cu acelasi nume si elvetienii de la FC Thun.

Ceilalti componenti ai brigazii sunt: Sebastian Gheorghe, Mihai Artene (asistenti) si Andrei Chivulete (rezerva).

Grecul Christoforos Zografos va fi observator de arbitri, iar azerul Sarkhan Hajiyev – observator de joc.

Meciul este programat joi, 6 august 2015, de la ora locala 19:30 (20:30, in Romania), pe “Rheinpark Stadion”.

Acesta este primul joc pentru Cristian Balaj in noul sezon al cupelor europene.

 

Vezi si:

O brigada din Romania va arbitra Borussia Dortmund, in Europa League

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!