Presedintele Stelei a arbitrat Legia in 1995 (VIDEO)

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 28, 2013

arbitri romani_legia-rosenborg1Interesante sunt caile fotbalului… In urma cu 18 ani, pe 13 septembrie 1995, Legia Varsovia debuta in grupele Ligii Campionilor. A fost primul si ultimul lor sezon in aceasta faza a celei mai importante competitii europene. In fata propriilor suporteri, polonezii ii invingeau pe norvegienii de la Rosenborg, cu 3-1, dupa ce oaspetii deschideau scorul dintr-o lovitura de pedeapsa (min 63).

Arbitrii acelui joc au fost din tara noastra, la una dintre liniile de margine aflandu-se chiar actualul presedinte al Stelei, Valeriu Argaseala (foto-dreapta). Ceilalti componenti ai brigazii au fost Adrian Porumboiu (centru), Vasile Avram (asistent) si Constantin Zotta (rezerva).

Dupa cum stiti, Steaua a remizat ieri la Varsovia (scor: 2-2), reusind calificarea in grupele Champions League.

Plecand de la un material aparut in Gazeta Sporturilor, referitor la acest subiect, am gasit pe YouTube un rezumat al jocului din 1995. Va invit sa-l urmariti.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!