Pregatire fizica specifica si YO-YO test pentru arbitri si arbitri asistenti (VIDEO)

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuian. 10, 2014

Yo-Yo Test diagram

Asa cum ati putut afla din materialul precedent, CCA a anuntat ca intentioneaza implementarea in tara noastra a noilor tendinte UEFA in ceea ce priveste pregatirea fizica a arbitrilor si arbitrilor asistenti. Primii care vor sustine noile teste vor fi componentii lotului “Liga 1”. 

Vedeti mai jos ce inseamna testul YO-YO pentru arbitri si arbitri asistenti. Materialele le-am preluat de pe site-ul CCA.

WORD INDEX

Fitness Check UEFA Summer Course 2013

Plan pregatire fizica UEFA_Ianuarie-Februarie

ARBITRI:

Yo-Yo IR L1 Test_time table

 

ARBITRI ASISTENTI:

Yo-Yo IE Lv2 Test_time table

 

Vezi si:

Teste fizice noi pentru arbitrii din Romania

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!