Ovidiu Hategan, rezerva la un joc din „sferturile” Europa League. Arbitrii meciurilor

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 10, 2020

Dupa ce sambata a condus partida Bayern – Chelsea (scor: 4-1), din optimile de finala ale Ligii Campionilor, Ovidiu Hategan a fost delegat de UEFA si la un joc din Europa League. De aceasta data el va fi al patrulea oficial la meciul Wolverhampton – Sevilla, din sferturile de finala ale competitiei. La centru se va afla italianul Daniele Orsato, iar la liniile de margine conationalii sai: Lorenzo Manganelli (ITA) si Alessandro Giallatini (ITA). In camera VAR se vor afla tot italieni: Massimiliano Irrati (VAR) si Marco Guida (AVAR), aceiasi de la meciul Bayern – Chelsea.

Francezul Marc Batta va fi observator de arbitri, iar Panagiotis Chatzialexiou (GER) delegat de joc.

Meciul se va disputa pe MSV Arena – Duisburg (Germania), maine, 11 august 2020, ora 22:00 (ora Romaniei).

Internazionale Milano (ITA) – Bayer Leverkusen (GER)

10 August 2020, 22:00, Düsseldorf Arena

Arbitru: Carlos del Cerro Grande (ESP)

Arbitru Asistent 1: Juan Carlos Yuste Jiménez (ESP)

Arbitru Asistent 2: Roberto Alonso Fernández (ESP)

Al Patrulea Oficial: Jesús Gil Manzano (ESP)

VAR: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)

AVAR: José María Sánchez Martínez (ESP)

Observator Arbitri: Marc Batta (FRA)