Observator roman, la un meci din Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariufeb. 19, 2015

Pe langa brigada condusa de Ovidiu Hategan, Romania va mai avea un reprezentant in prima mansa a 16-imilor Europa League. Este vorba de Ionel Piscanu (foto), delegat de UEFA ca observator de joc la partida Aalborg – Club Brugge. Meciul va fi condus de o brigada din Norvegia, ce va fi observata de elvetianul Francesco Bianchi.

 
Ionel PiscanuAalborg BK – Club Brugge KV
Data: 19.02.2015, Ora 20:00

Stadion: Aalborg, Aalborg (DEN) 

Arbitru: Tom Harald Hagen (NOR)
Arbitru Asistent 1: Dag-Roger Nebben (NOR)
Arbitru Asistent 2: Jan Erik Engan (NOR)
Arbitru Aditional 1: Dag Vidar Hafsås (NOR)
Arbitru Aditional 2: Ola Hobber Nilsen (NOR)
Al Patrulea Oficial: Magnus Lundberg (NOR)
Observator Arbitri: Francesco Bianchi (SUI)
Delegat UEFA: Ionel Piscanu (ROU)

VEZI SI:

Brigada romaneasca la unul dintre derby-urile Europa League

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!