Observator român, la barajul pentru Cupa Mondială de futsal

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 11, 2016

Valeriu-Ionita_obs-sala-frf_600x420

Valeriu Ioniță va îndeplini rolul de delegat la jocul retur dintre Ucraina şi Slovacia, contând pentru barajul de calificare la Futsal World Cup 2016. Partida la care va asista oficialul român se va disputa pe 12 aprilie 2016, de la ora 19:00 (ora României), în Odessa Sports Palace din Odessa. Meciul va fi oficiat de spaniolii Fernando Gutiérrez Lumbreras şi Juan Gallardo, al treilea oficial fiind Francisco Diaz.

În tur, Ucraina s-a impus la Nitra cu scorul de 6-0, prin golurile marcate de Mykhailo Grytsyna (14, 22, 32), Kiselyov (16), Borsuk (27) şi Zhurba (28). Futsal World Cup 2016 se va disputa în acest an în Columbia între 14 septembrie şi 2 octombrie anul acesta.

Vezi si:

Arbitri din Romania în play-off-ul Mondialului de futsal

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!