O noua delegare in Primera Division pentru romanul Cristian Lixandru

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumai 02, 2015

Cristi Lixandru_Rez_Cordoba-Barcelona_02.05.15_540x475Arbitrul roman Cristian Lixandru (34 ani; foto) a fost delegat din nou la un joc din Primera Division. El va fi al patrulea oficial la partida dintre Cordoba si Barcelona, contand pentru a 35-a etapa a campionatului spaniol. Colegii sai de brigada sunt: Clos Gomez (arbitru), Miguel Martinez si Luis Marco (asistenti).

Meciul se va disputa astazi, de la ora 17:00 (ora Romaniei), pe stadionul “Nuevo Arcangel”, din Cordoba si va fi transmis in direct de DigiSport 2.

Gazdele se afla pe ultimul loc al clasamentului, in timp ce oaspetii ocupa locul 1, avand 2 puncte avans fata de Real Madrid. Printre titularii Barcelonei se vor afla: Messi, Suarez, Neymar si Iniesta.

Ultimul joc condus de Cristi Lixandru a fost Tropezon – Somozas (scor:0-2), pe 19 aprilie 2015, in Secunda B. 

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!