Meci foarte important pentru Alexandru Deaconu, in preliminariile CM

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 29, 2017

Perioada excelenta pe care Alexandru Deaconu o traverseaza pe plan international continua cu o noua delegare foarte importanta. Pe 31 august, vicepresedintele CCA va fi observator de arbitri la cel mai important joc al zilei, Franta – Olanda, din preliminariile Campionatului Mondial 2018. Derby-ul grupei A, de pe Stade de France (Saint-Denis), va incepe la ora 21:45 si va fi transmis in direct de Digi Sport 1. Arbitrii vor fi din Italia: Gianluca Rochi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini – Luca Banti. Este a doua oara anul acesta cand Alexandru Deaconu se intalneste cu cei patru. Prima data s-au vazut in mansa I a semifinalei Europa League dintre Ajax si Lyon (scor: 4-1).

In varsta de 43 de ani, Gianluca Rocchi este arbitru international din 2008. Pe 8 august a condus Supercupa Europei, Real Madrid – Manchester United (scor: 2-1).

Printre arbitrii de “Top Class” observati de Alexandru Deaconu ii gasim si pe olandezul Björn Kuipers si turcul Çüneyt Çakir, cei care au condus finalele UEFA Champions League din 2014, respectiv 2015. Cu cel din urma s-a intalnit chiar anul acesta, in returul optimilor de finala UCL: Napoli – Real Madrid 1-3.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!