Listele cu arbitrii din Liga 4 propusi pentru programul de tinere talente

Postat de Ionut Borcan2 Comentariimart. 27, 2013

sigla_CCA-FRF_200xSub egida Conventiei UEFA, CCA organizeaza un nou nou program de tinere talente, pentru arbitri si arbitri asistenti de Liga 4 din intreaga tara. Astfel, pe 4 aprilie va avea loc testarea fizica si teoretica a arbitrilor si arbitrilor asistenti propusi sa ia parte la acest program. Responsabili pentru actiunea de saptamana viitoare vor fi ofiterii regionali de dezvoltare, care vor colabora cu ofiterii judeteni si comisiile de arbitri din zona de care se ocupa.

Conform adresei semnate de catre ofiterul national de dezvoltare, Dan Berbecaru, testarea teoretica va incepe la ora 11:00 si va dura 30 de minute. Dupa aceea va avea loc testarea fizica. Aceasta din urma va consta in Testul Cooper pentru arbitri (min 3.000 m/12 minute), Testul MiniCooper pentru arbitri asistenti (min 2100m/8 minute) si 6 x 40m (max 5,7 secunde pentru arbitri, respectiv max 5,6 secunde pentru arbitri asistenti).

Mai jos puteti vedea listele cu arbitrii si arbitrii asistenti de Liga 4, propusi de catre comisiile locale si ofiterii judeteni de dezvoltare, care vor participa la aceste testari (conform frf-cca.ro).

 

arbitri L4

 

 

 

 

ListaAAs_L4_2013

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!