Liga 3: Detalii si imagini din prima zi a cursului de la Bucuresti

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 10, 2017

Ieri, la Bucuresti, a debutat cursul de instruire pentru arbitrii/arbitrii asistenti din Liga 3, participantii fiind din urmatoarele judete: AG, BV, CL, CT, BZ, DB, DJ, GR, GJ, IF, IL, MH, OT, PH, TR, VL, B. Ceilalti arbitri din al treilea esalon vor merge in centrele de la Cluj Napoca, respectiv Iasi.
Dupa deschiderea cursului, au urmat testele – teoretic (20 intrebari grila) si video (10 faze). Vicepresedintele CCA, Alexandru Deaconu, a prezentat tema „Legile Jocului/amendamente”, iar Dan Monea a vorbit despre „Fitness test”.
Astazi, arbitrii vor sustine testele fizice, iar dupa-amiaza vor participa la diverse teme teoretice, la Casa Fotbalului. Cursul de la Bucuresti se va incheia maine, in jurul pranzului.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!