Kyros Vassaras, interviu pentru Playsport, după două luni de VAR: “312 decizii corecte confirmate. 16 intervenții asupra deciziilor în 64 de partide!”

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 14, 2022

Kyros Vassaras (foto: frf) a acordat un amplu interviu celor de la Playsport, la două luni după primul meci oficial cu VAR în România. Președintele CCA face o analiză a acestei perioade în care sistemul a fost folosit în prima ligă.

“Pe 9 iulie 2022, Supercupa CFR Cluj-Sepsi a însemnat primul meci oficial cu VAR în România. S-au împlinit acum, pe 9 septembrie, două luni de fotbal cu noul sistem.”, scrie Playsport.

Întregul interviu îl găsiți aici.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!