Iulia Demetrescu printre candidatele la Campionatul Mondial din 2023

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 08, 2022

In perioada 1-7 martie, Iulia Demetrescu (foto: FRF) s-a aflat la Lisabona (Portugalia) unde a participat la seminarul organizat de FIFA pentru arbitri, inclusiv VAR, in vederea pregatirii Cupei Mondiale (fotbal feminin) din 2023.

Participantele (cu exceptia VAR) au sustinut si testul fizic:

7x7x7 (90” revenire): 2x<5.30”

40m sprint (60” revenire) 4x<6.30”

Dynamic Yo-Yo test: nivel 18.5 (1920m)

Aflata in categoria “Elite”, Iulia Demetrescu are sanse mari sa oficieze la turneul care va fi organizat anul viitor in Australia si Noua Zeelanda.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!