Imagini cu brigada romaneasca de la FC Porto-Austria Viena, utimul joc in Champions League pentru Cristian Nica

Postat de Ionut BorcanNici un comentariunov. 30, 2013

Coltescu.Sovre.Hategan.Nica.Tudor_Porto-Viena_1_620x337

Partida dintre FC Porto si Austria Viena (scor: 1-1), disputata saptamana aceasta in grupele Champions League, a insemnat si ultimul joc pentru Cristian Nica in cea mai importanta competitie europeana la nivel de cluburi. Unul dintre cei mai buni arbitri asistenti din Romania, ploiesteanul se va retrage din activitate la finalul anului, pe motiv de varsta (45 ani). Dar despre cariera sa impresionanta, vom vorbi intr-un material special.

Din brigada de pe “Estadio Dragao” au mai facut parte: Ovidiu  Hategan (arbitru), Octavian Sovre (asistent), Alexandru Tudor, Sebastian Coltescu (aditionali) si Adrian Ghinguleac (rezerva).

Coltescu.Sovre.Hategan.Nica.Tudor_Porto-Viena_2_618x353

Cristian Nica_Porto-Viena_620x378

Coltescu_ad_Porto-AustriaViena_1

 

Ovidiu Hategan_Porto-AustriaViena_1_620x385

Ovidiu Hategan_Porto-AustriaViena_2_620x283

Vezi si:

Egalitate la jocul din Liga Campionilor condus de Hategan

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!