Horatiu Fesnic a condus jocul Legia Varsovia – Ajax, in Youth League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariunov. 01, 2017

O brigada din Romania a oficiat ieri la partida Legia Varsovia – Ajax Amsterdam, din primul tur al 16-imilor UEFA Youth League (traseul campioanelor de la tineret). La centru s-a aflat Horatiu Fesnic (foto), iar la liniile de margine Alexandru Cerei si Valentin Avram. Rezerva a fost polonezul Zbigniew Dobrynin, iar conationalul sau Robert Malek – observator de arbitri. Paul Lyon, din Gibraltar, a indeplinit rolul observatorului de joc.

Meciul de pe stadionul „Wojska Polskiego”, din Varsovia, s-a incheiat cu victoria oaspetilor, scor: 4-1 (1-1), dupa ce gazdele au condus cu 1-0.
Partida a avut putine intreruperi, scorul faulturilor fiind 7-7. 3 avertismente a aratat Horatiu Fesnic, 2 oaspetilor si 1 gazdelor, in timp ce asistentii au semnalizat 4 ofsaiduri (3-1).

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!