Fotbal feminin: Jana Adámková va arbitra finala Ligii Campionilor

Postat de Ionut BorcanNici un comentariumai 08, 2018

Jana Adámková (foto: uefa/Sportsfile) va conduce finala Ligii Campionilor (feminin) dintre VfL Wolfsburg si Olympique Lyon. In varsta de 40 de ani, aceasta se afla pe lista FIFA din 2007. In actualul sezon, ea a condus trei meciuri in Women’s Champions League, conform site-ului UEFA. Tot trei meciuri a oficiat si la Campionatul European disputat anul trecut in Olanda.

 

Finala UEFA Women’s Champions League 2018

VfL Wolfsburg – Olympique Lyon

Data: 24.05.2018; Stadion: “Dinamo Valeri Lobanovski”, Kiev

Arbitru: Jana Adámková (CZE)

Arbitri asistenti: Sian Massey (ENG), Sanja Rođak-Karšić (CRO)

Al patrulea oficial: Kateryna Monzul (UKR)

Rezerva oficial: Maryna Striletska (UKR)

 

Vezi si:

Milorad Mažić va arbitra finala Ligii Campionilor

Björn Kuipers va conduce finala Europa League

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!