Fotbal feminin | Brigada romaneasca la finala Ligii Campionilor

Postat de Ionut BorcanUn comentariumai 02, 2013

PetrutaI.TeodoraA.MihaelaG.CristinaD_535x176

 

 

 

 

 

 

 

Finala Ligii Campionilor la fotbal feminin, care urmeaza a se desfasura pe 23 mai, a fost incredintata de UEFA unei bigazi din Romania. La centru se va afla Teodora Albon (Cluj), iar la liniile de margine Petruta Iugulescu (Targoviste) si Mihaela Gomoescu-Tepusa (Bucuresti). Rezerva a fost desemnata Cristina Dorcioman (Campulung Muscel).

Conform site-ului Federatiei Romane de Fotbal este pentru prima data in istoria competitiei, in actualul format, cand finala va fi arbitrata de o brigada din tara noastra.

Jocul se va disputa pe stadionul lui Chelsea Londra, „Stamford Bridge”, de la ora 21:30 (19:30 – locala), intre Olympique Lyonnais (Franta) si VfL Wolfsburg (Germania).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!