FIFA a eliminat limita maxima de varsta pentru arbitri / Termenul pentru desemnarea arbitrilor internationali

Postat de Ionut BorcanNici un comentariusept. 19, 2015

Ecuson FIFA_253x258FIFA a decis eliminarea limitei maxime de varsta pentru arbitrii internationali, incepand cu 1 ianuarie 2016. Dupa cum stiti, pana in prezent aceasta era 45 de ani. Totusi, forul international isi rezerva dreptul de a-i evalua suplimentar pe cei care vor depasi limita respectiva (nascuti in 1971 sau inainte de acest an).

FIFA a anuntat si termenul limita in vederea nominalizarii arbitrilor internationali pentru anul viitor. Acesta este 18 octombrie 2015. Arbitrii propusi trebuie sa aiba cel putin 25 de ani la data de 1 ianuarie 2016, iar asistentii cel putin 23. 

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!