Fevronia Ion, observator de arbitri la un turneu in Cehia

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuapr. 08, 2013

Fevronia Ion_170x200Timp de 7 zile, incepand de astazi, fosta asistenta FIFA Fevronia Ion (Craiova; foto) se va afla in Cehia, unde va participa la un mini-turneu de calificare pentru Campionatul European  Feminin – junioare sub 17 ani. Ea a fost desemnata de catre UEFA sa observe prestatia arbitrilor la 3 din cele 6 jocuri programate a se disputa in Slany, Praga si Roudnice. Participa nationalele Cehiei, Suediei, Elvetiei si Italiei, in timp ce arbitrii vin din Franta, Olanda, Luxemburg, Islanda si tara gazda.

Iata meciurile la care va oficia Fevronia Ion si arbitrii a caror prestatie o va nota:

 

Elvetia – Suedia

Data: 09.04.2013, Ora 14:00

Stadion: Víceúcelová sportovní hala, Slany

A: Florence GUILLEMIN (FRA)

As 1: Elodie COPPOLA (FRA)

As 2: Jana SAUFLOVA (CZE)

R: Lucie SULCOVA (CZE)

Obs-arbitri: Fevronia ION (ROU)

 

Elvetia – Italia

Data: 11.04.2013, Ora 17:00

Stadion: Bohemians Praga, Praga

A: Tania FERNANDES MORAIS (LUX)

As 1: Rúna STEFÁNSDÓTTIR (ISL)

As 2: Jana SAUFLOVA (CZE)

R: Lucie SULCOVA (CZE)

Obs-arbitri: Fevronia ION (ROU)

 

Italia-Suedia

Data: 14.04.2013, Ora 17:00

Stadion: Bohemians Praga, Praga

A: Vivian PEETERS (NED)

As 1: Juliëtte BAKKER (NED)

As 2: Jana SAUFLOVA (CZE)

R: Lucie SULCOVA (CZE)

Obs-arbitri: Fevronia ION (ROU)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!