Europa League: Marius Avram va arbitra in turul 3 preliminar

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 30, 2016

avram marius avream valentin

Marius Avram (foto: Alexandre Simoes/gettyimages) va conduce un joc din mansa secunda a turului 3 preliminar al Europa League: HNK Rijeka (Croatia) – Istanbul Başakşehir (Turcia). Meciul se va disputa joi, 4 august 2016, la Rijeka. Ora de start va fi 21:15 (ora Romaniei). In tur, scorul a fost egal, 0-0.

La acest joc, arbitrul bucurestean va fi ajutat de fratele sau, Valentin  (foto-dreapta), de Mircea Orbulet si Iulian Calin (rezerva). Scotianul Iain Robertson Brines a fost desemnat observator de arbitri, iar estonianul Targo Kaldoja delegat UEFA.

In aceasta faza a competitiei, Romania va mai fi reprezentata de o echipa de arbitri, condusa de Radu Petrescu (vezi aici).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!