Echipa lui Istvan Kovacs va conduce semifinala Champions League Manchester City – Real Madrid

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 26, 2022
Foto: FRF

Prima mansa a semifinalei Ligii Campionilor Man.City – Real Madrid a fost incredintata de UEFA unei echipe de arbitri din Romania, condusa de Istvan Kovacs. Vasile Marinescu si Ovidiu Artene vor fi arbitri asistenți, iar al patrulea oficial – Sandro Schärer (Elvetia). In camera VAR se vor afla Marco Fritz (VAR) si Bastian Dankert (AVAR), ambii din Germania. Tot din Germania va fi si observatorul de arbitri – Herbert Ernst Fandel. Grecul Loukas Siotropos a fost desemnat observator de joc.

Partida se va disputa asta-seara, de la ora 22:00, la Manchester.

Pentru cei trei romani va fi prima semifinala a unei competitii europene de acest nivel, din cariera.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!