Doi romani au arbitrat finala IberCup Cascais U15, in Portugalia

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 24, 2019
Lucian Diaconu (centru) si Adrian Vornicu (stanga); FOTO: frf.ro

In perioada 14-19 aprilie 2019, la Estoril (Portugalia), s-a disputat cea de-a treia editie a IberCup Cascais, o competitie destinata juniorilor sub 15 ani. Printre echipele participante s-au numarat Benfica, Porto, Real Madrid si Juventus Torino. Jocurile au fost oficiate de 72 de arbitri din 19 tari. Printre ei s-au aflat si sase romani: Lucian Diaconu, Adrian Vornicu, Damian Antal, Ovidiu Arusoaie, Ionut Bobe, Madalin Dicu. Ca urmare a prestatiilor bune de pe durata turneului, primii doi au facut parte din echipa care a condus finala IberCup Cascais 2019 dintre Real Madrid si Real Betis.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!