Doi observatori romani, delegati de UEFA la turnee de juniori

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 07, 2015

uefaDoi observatori din tara noastra au fost delegati de catre UEFA sa oficieze la jocuri din preliminariile Campionatelor Europene de juniori. Astfel, in perioada 20-25 martie 2015, Ionel Piscanu va fi observator de joc la un turneu “Under 17”, care se va desfasura in Spania. El va oficia la nu mai putin de 5 din cele 6 jocuri din cadrul primei grupe.

Cel de-al doilea roman delegat este Alexandru Deaconu, observator de arbitri la 3 partide “Under 19”. Interesant este ca la ultima, acesta va indeplini si rolul observatorului de joc. Meciurile se vor desfasura in Germania, in cadrul grupei a 2-a, in perioada 26-31 martie 2015.

Vom reveni intr-un alt material cu detalii despre jocurile la care vor oficia cei doi, precum si cu brigazile de arbitri.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!