Cursul arbitrilor si observatorilor din Liga 1 – ultima zi

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuian. 29, 2017

Curs-Arb-L1_ian17-ziua2_640 (24)Ieri, la pranz, s-a incheiat cursul de instruire pentru arbitrii si observatorii din prima liga. In aceasta ultima zi, presedintele CCA, Kyros Vassaras, a prezentat cateva teme, insotite de faze video. S-a discutat despre DOGSO, pozitionare si avantaj. La final s-au tras cateva concluzii, arbitrii si observatorii asteptand acum reluarea campionatului.

Seminarul organizat de CCA s-a desfasurat in perioada 25-28 ianuarie, la Centrul National de Fotbal Mogosoaia si la sediul Federatiei Romane de Fotbal. Comisia Centrala a Arbitrilor a avut si un invitat special – danezul Jørn West Larsen, membru al “UEFA Referee Convention Panel”. Acesta din urma a avut amabilitatea de a acorda un interviu site-ului ScoalaDeArbitri, pe care il veti putea citi asta-seara.

 

Vezi si:        

Detalii si imagini din prima zi a cursului arbitrilor din Liga 1 / 25-28 ianuarie 2017

FOTO | Cursul arbitrilor si observatorilor din Liga 1 – Ziua 2: Testarea fizica

Cursul arbitrilor si observatorilor din Liga 1 – Ziua 3 / 25-28.01.2017

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!