Criteriile de intocmire a listei FIFA. Circulara referitoare la limitele de varsta pentru arbitrii internationali

Postat de Ionut BorcanNici un comentariusept. 20, 2015

Ieri vorbeam despre faptul ca FIFA a decis eliminarea limitei maxime de varsta (45 ani) pentru arbitrii internationali, incepand cu 1 ianuarie 2016 (vezi aici). Iata mai jos circulara numarul 1497, trimisa catre toate asociatiile nationale afiliate. Vedeti criteriile de intocmire a listelor FIFA pentru arbitrii si arbitrii asistenti de fotbal (barbati si femei), arbitrii de futsal (barbati si femei) si arbitrii de fotbal pe plaja.

Circulara FIFA nr. 1497 – Criterii pentru lista FIFA 2016

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!