Cristina Trandafir si Patricia Samsudean arbitreaza la un turneu international

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 31, 2017

CristinaT+PatriciaS_Portugalia17_639x301

Cristina (Bujor) Trandafir si Patricia Samsudean (primele doua – din stanga) se afla in Portugalia, unde oficiaza la un turneu de calificare (Elite) pentru Campionatul European Under – 17 (fotbal feminin). Alaturi de romance se mai afla inca 3 perechi de arbitri / arbitri asistenti: Galiya Echeva – Yordanka Korcheva (Bulgaria), Jelena Banjeglav – Jelena Jovanovic (Serbia), Catia Tavares – Ana Araujo (Portugalia).

Patru echipe isi disputa calificarea la turneul final, programat anul acesta, in Cehia (2-14 mai): Spania, Islanda, Suedia si tara gazda.
Fetele noastre au oficiat deja la doua jocuri: Spania – Portugalia (scor: 6-1) si Spania – Islanda (scor: 3-0). Daca Patricia Samsudean s-a aflat la ambele partide la linie, Cristina Trandafir a fost rezerva la prima si a condus-o pe cea de-a doua, acordand trei avertismente. Ultimul joc al lor va fi Suedia – Spania, duminica, 2 aprilie.

 

Spania – Portugalia 6-1, 28.03.17 (foto 1)

A: Jelena Banjeglav (SRB)

As: Jelena Jovanović (SRB), Patricia Samsudean (ROU)

R: Cristina Trandafir (ROU)

 

Spania – Islanda 3-0, 30.06.17 (foto 2)

A: Cristina Trandafir (ROU)

As: Patricia Samsudean (ROU), Ana Araujo (POR)

R: Cátia Tavares (POR)

 

Suedia – Spania, 02.04.17

A: Cristina Trandafir (ROU)

As: Patricia Samsudean (ROU), Ana Araujo (POR)

R: Cátia Tavares (POR)

 

CristinaT+PatriciaS_Portugalia17_Spania-Islanda_640x523

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!