Cristian Nica, 300 de jocuri in Liga 1 / Alti doi asistenti au ajuns la 150

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 09, 2013

Cristian Nica

Ultima etapa a Ligii 1 a fost una foarte importanta pentru trei dintre arbitrii asistenti din tara noastra.

Ploiesteanul Cristian Nica a ajuns la 300 de jocuri la acest nivel, “fiind al doilea arbitru asistent care atinge aceasta cifra”, conform Comisiei de Statistica si Istorie a FRF. Primul a fost Adrian Vidan, retras din activitate, in prezent membru al CCA. Pana acum, niciun “central” n-a reusit sa atinga aceasta bariera.

Nascut pe 13 august 1968, Cristian Nica a promovat in prima liga in 2001, doi ani mai tarziu ajungand pe lista FIFA. La finalul acestui an, el se va retrage din activitate, din cauza limitei de varsta.

Pentru alti doi asistenti, etapa cu numarul 10 a fost una eveniment. Ei au ajuns la borna 150. Cei doi sunt: Sebastian Gheorghe (Suceava) si Eduard Ungureanu (Bucuresti).

Pe site-ul frf.ro gasiti toate cifrele etapei a 10-a a campionatului ligii I.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!