Chinezii vor sa-l transfere pe Cuneyt Cakir

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumai 07, 2018

Cuneyt Cakir (42 ani; foto: Hurriyet), unul dintre cei mai buni arbitri din lume, a primit recent o oferta de a se tranfera in China. Conform site-ului Hurriyet, daca arbitrul FIFA turc va accepta propunerea Federatiei Chineze de Fotbal, una foarte buna, el va oficia doar in prima liga din aceasta tara. De asemenea, chinezii, care vor o imbunatatire a calitatii fotbalului, au facut oferte de transfer si altor arbitri importanti.

Primul pas in transferurile internationale de arbitri a fost facut de britanicul Mark Clattenburg, care a semnat anul trecut cu federatia din Arabia Saudita.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!