Brigada romaneasca la un joc din Women’s Champions League

Postat de Ionut BorcanNici un comentariusept. 19, 2015

TeodoraAlbon_1

O brigada din Romania a fost delegata de UEFA sa conduca un joc din prima mansa a 16-milor Ligii Campionilor, varianta feminina. Partida se va disputa in Islanda, intre campioana acestei tari, Stjarnan, si WFC Zvezda 2005, reprezentanta Rusiei. Teodora Albon (foto: uefa.com) se va afla la centru, iar Petruta Iugulescu si Mihaela Gomoescu la liniile de margine.

Meciul se va disputa pe 7 octombrie 2015, de la ora locala 19:00 (22:00, in Romania), pe stadionul Stjörnuvöllur, din Gardabaer.

Conform Wikipedia, “Garðabær este un oras aflat in vestul Islandei, cu o populatie de aproximativ 10.900 locuitori (2011). Este un oras portuar, fiind al saselea oras ca marime din tara. Garðabær este parte a zonei metropolitane Marele Reykjavík, in care locuieste 65% din populatia Islandei.”

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!