Brigada din Ungaria la Partizan – Steaua, in Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 02, 2015

Istvan Vad_wikimedia.org__250x350UEFA a delegat o brigada din Ungaria la jocul Partizan Belgrad – Steaua Bucuresti, din mansa secunda a turului trei preliminar al Champions League. La centru va fi Istvan Vad (foto: wikimedia.org), un arbitru in varsta de 36 ani, aflat in “First Category”, a doua grupa valorica a arbitrilor europeni. Devenit arbitru international in 2007, acesta urmeaza traseul tatalui sau, fost purtator al ecusonului FIFA. Conform Wikipedia, bunicul sau a fost si el arbitru, iar sora sa a ales aceeasi cale.

In 2011, Istvan Vad a fost al patrulea oficial la finala Chamapions League, dintre Barcelona si Manchester United (scor: 3-1), meci condus de Viktor Kassai. Un an mai tarziu a facut parte din echipa lui Kassai, la Euro 2012, ca arbitru aditional.

Peter Berettyan, Laszlo Viszokai (asistenti) si Adam Farkas (rezerva) sunt ceilalti componenti ai brigazii, in timp ce italianul Luciano Luci a fost desemnat observator de arbitri. Mark Blackbourne (Anglia) va fi observator de joc.

Partida de pe stadionul “FK Partizan”, din capitala Serbiei, se va disputa miercuri, 5 august 2015, de la ora locala 20:30 (21:30, in Romania).

 

Vezi si:

Kevin Blom va conduce jocul Steaua – Partizan, din turul 3 al Champions League

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!