Björn Kuipers va conduce finala Europa League

Postat de Ionut BorcanNici un comentariumai 07, 2018

Comisia de Arbitri UEFA a anuntat astazi ca finala Ligii Europa, Atletico Madrid – Olympique Marseille, va fi condusa de Björn Kuipers (45 ani; foto: uefa/Getty Images). Conform site-ului UEFA, aceasta va fi cea de-a doua finala Europa League a olandezului, dupa cea din 2013 (Chelsea – Benfica). Arbitru international din 2006, el a condus si finala Ligii Campionilor din 2014 (Real Madrid – Atlético). In acest sezon a oficiat la cinci meciuri in UEFA Champions League si unul in Europa League.

 

Finala UEFA Europa League 2018

Atletico Madrid – Olympique Marseille

Data: 16.05.2018; Stadion: Lyon, Franta

Arbitru: Björn Kuipers (NED)

Arbitri asistenți: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (NED)

Al patrulea oficial: Szymon Marciniak (POL)

Arbitri aditionali: Danny Makkelie, Pol van Boekel (NED)

Arbitru asistent de rezerva: Mario Diks (NED)

 

Vezi si:

Milorad Mažić va arbitra finala Ligii Campionilor

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!