Arbitru lovit de un spectator, in Liga a 4-a din Prahova

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 23, 2013

Octavian Ciorescu_139x132Duminica, la finalul jocului din Liga A Prahova (Liga 4) dintre Rapid Salciile si CS Ceptura (scor: 2-5), arbitrul asistent Octavian Ciorescu (foto) a fost lovit “cu piciorul in ceafa” de un spectator, conform site-ului Sport Campina.

Incidentul a survenit intr-un moment in care doi jucatori, cate unul de la fiecare echipa, s-au lovit reciproc, in drumul spre vestiare. Conform aceluiasi site, s-a iscat o bataie generala, la care au luat parte si cativa spectatori, unul dintre ei lovindu-l pe asistent.

Arbitrul jocului a fost Mihai Amoraritei, component al lotului “Liga 2”. Sport Campina mentioneaza faptul ca acesta a retinut carnetele de legitimare ale celor doi jucatori implicati in altercatie.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!