Arbitru din Premier League, inlocuit de rezerva dupa ce s-a accidentat in timpul jocului

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 16, 2015

Chris Foy-inlocuit de Anthony Taylor_Arsenal-West Ham_GI

Ultima etapa din Premier League a fost una cu ghinion pentru arbitrul partidei Arsenal – West Ham (scor: 3-0). In minutul 60, Chris Foy s-a accidentat la gamba, fiind inlocuit de cel de-al patrulea oficial, Anthony Taylor. Amuzati, spectatorii au inceput imediat sa-i cante: „Nu esti vrednic sa arbitrezi!”.

In varsta de 52 de ani, Chris Foy oficiaza in Premier League din 2001, iar in perioada 2002-2007 a fost purtator al ecusonului FIFA.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!