Arbitrii finalei Europa League, Sevilla-Benfica

Postat de Ionut BorcanNici un comentariumai 14, 2014

Felix Brych_dfbAsta-seara, la Torino, va avea loc finala Europa League. Jocul va fi arbitrat de neamtul Felix Brych. Nascut pe 3 august 1975, acesta se afla pe lista FIFA din 2007. In  palmaresul sau figureaza meciuri la Jocurile Olimpice 2012 si Cupa Confederatiilor 2013.

 

Sevilla – Benfica Lisabona

Data: 14 mai 2014, Ora

Juventus Arena, Torino

Arbitru: Felix Brych (GER; foto: DFB)

Arbitru Asistent 1: Mark Borsch (GER)

Arbitru Asistent 2: Stefan Lupp (GER)

Arbitru Aditional 1: Tobias Welz (GER)

Arbitru Aditional 2: Bastian Dankert (GER)

Al Patrulea Oficial: Milorad Mazic (SRB)

Rezerva Arbitru Asistent: Thorsten Schiffner (GER)

Observator Arbitri: Hugh Dallas (SCO)

Delegat UEFA: Lloyd Hughes (WAL)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!