Arbitrii din Satu Mare au castigat Cupa Prieteniei, al doilea an consecutiv (VIDEO)

Postat de Ionut BorcanNici un comentariudec. 20, 2014
CJA Satu Mare_2014_informatia-zilei_600x338

CJA Satu Mare (foto: informatia-zilei.ro)

La sfarsitul saptamanii trecute, la Valcea a avut loc cea de-a 14-a editie a Cupei Prieteniei, destinata arbitrilor de fotbal. Jocurile s-au disputat vineri si sambata, in Sala Sporturilor „Traian” si in sala de sport a Liceului Energetic. 12 judete au fost reprezentate la aceasta competitie, devenita traditionala: Valcea, Bucuresti, Arges, Ialomita, Buzau, Teleorman, Ilfov, Satu Mare, Sibiu, Hunedoara, Gorj si Mehedinti.

Pentru al doilea an consecutiv, trofeul a fost castigat de CJA Satu Mare (foto: informatia-zilei.ro), care i-a avut in componenta pe: Dan Suta, Petrica Robas, Costea Petre, Sergiu Neichi, Cosmin Iuhas, Szabolcs Kovacs, Ionut Danila si Attila Mandi.  

 

Cupa Prieteniei 2014 – Rezultate (preluate de pe siteul arenavalceana.ro):

 

Grupa A:

Argeş – Gorj+Mehedinţi 9-0

Argeş – Ialomiţa 3-1

Ialomiţa – Gorj+Mehedinţi 6-3

 

Grupa B:

Buzău – Bucureşti 4-3

Bucureşti – Teleorman 2-7

Buzău – Teleorman 2-4

 

Grupa C:

Ilfov – Argeş II  5-2

Ilfov – Satu Mare   2-7

Argeş II – Satu Mare  0-3

 

Grupa D:

Vâlcea – Sibiu  14-0

Sibiu – Hunedoara  2-25

Hunedoara – Vâlcea 3-6

 

Sferturi de finală:

Satu Mare – Hunedoara 7-3

Argeş – Buzău  2-0

Ialomiţa – Teleorman  1-3

Vâlcea – Ilfov  2-5

 

Semifinale:

Satu Mare – Teleorman   5-2

Argeş – Ilfov   8-9 (1-1, 7-8 la loviturile de departajare)

 

Finala mică:

Teleorman – Argeş 8-6

 

Finala mare:

Satu Mare – Ilfov  2-1

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!