Arbitrii din Liga 1 au participat la un curs de analiza si instruire / FOTO

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 11, 2018

Saptamana trecuta, pe 4 si 5 septembrie, arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 1 au participat la cursul lunar de analiza si instruire organizat de catre CCA. S-au discutat faze de la ultimele meciuri din campionat, s-a participat la o tema practica si au fost sustinute teste fizice.  

La intalnirea cu arbitrii au fost prezenti Kyros Vassaras, Alexandru Deaconu, Augustus Constantin si Eduard Dumitrescu.

Asa cum am precizat intr-un alt material, cu ocazia acestui curs, Alexandru Tudor a fost premiat de UEFA pentru intreaga cariera internationala (vezi aici).

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!